مزایای خانه هوشمند

داشتن یک خانه ی هوشمند یعنی بتوانید کارهای زیادی را با زحمت کمتر و دقت بیشتر در ساختمان خود انجام دهید.
ساختمانی که حتی در زمان غیبت صاحبش ، می تواند بخش ها و شرایط مختلف محیط مانند روشنایی، دما و رطوبت هوای اتاق ها ،وضعیت قفل درب ها، ورود و خروج و … را کنترل کرده و به صاحب خانه اطلاع دهد و او نیز می تواند از هر نقطه تمام ساختمان را به راحتی مدیریت کند.

مزایای هوشمندسازی ساختمان:
– رفاه و آسایش
– کاربری آسان
– زیبایی
– صرفه جویی و بهینه سازی در مصرف انرژی
– افزایش طول عمر تجهیزات
– مدیریت و کنترل بر تمام قسمتهای ساختمان
– امکان نظارت بر خانه در زمانی که ساکنین در محل کار و خارج از منزل می باشند
– ایمنی و امنیت بالا
– افزایش ارزش ملک

زیبایی، رفاه و کاربری آسان
همواره زیبایی در ساختمانها مورد توجه است. در یک ساختمان هوشمند علاوه بر تنظیم روشنایی به کمک کنترل هوشمند چراغ ها و پرده، که موجب چشم نوازی بیشتر فضاها میشود، میتوان از کلیدهایی مناسب با دکوراسیون داخلی ساختمان استفاده کرد و زیبایی را دو چندان نمود.
کلید ها و تجهیزات هوشمندی که با کارایی بسیار آسان موجب افزایش رفاه و آسایش ساکنین میشود. میتوانید راحتی را زمانی احساس کنید که، بر روی مبل در حال استراحت هستید و به آسانی فقط با کمک تلفن همراه خود میزان روشنایی و عملکرد سیستم تهویه را فقط با کمک تلفن همراهتان مدیریت میکنید.

صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش هزینه ها
دیگر نگران اتلاف انرژی نباشید زیرا با سیستم هوشمند ساختمان، هیچ چراغی بیهوده روشن نمی ماند و هیچ سیستم تهویه ای بیش از نیاز کار نخواهد کرد. به این ترتیب ، به مقدار قابل توجهی در مصرف انرژی و هزینه های جاری ساختمان صرفه جویی خواهد شد.
همچنین سیستم هوشمند ساختمان موجب استفاده صحیح و اصولی از تجهیزات و در نتیجه افزایش طول عمر و کاهش هزینه تعمیر و نگهداری آنها خواهد داشت.

کنترل و امنیت
با کمک سنسورهای مختلف و دوربین های مدار بسته ، می توان بر تمام قسمتهای ساختمان کنترل و نظارت داشت و به این ترتیب میزان امنیت را در ساختمان بالا برد. کنترل وضعیت درب و پنجره ها میتواند موجب آسودگی خاطر صاحب خانه گردد .همچنین در هنگام غیبت صاحب خانه ، این توانایی وجود دارد که از راه دور بر وضعیت کل ساختمان، از کلید و پریز ها گرفته تا ورود و خروج ها ، نظارت داشت.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *